Zwierzę sceniczne

Grupa warsztatowa: 19+B przygotowała w tym sezonie pokaz zatytułowany „Zwierzę sceniczne”. Przedstawienie, które powstało pod opieką artystyczną Agnieszki Możejko-Szekowskiej, zostało zaprezentowane 24 czerwca.

 

„Kiedyś był tutaj teatr, a przedtem – popisy niedźwiedzi
April De Angelis „Stworzenia sceniczne”

 

Czas: 1669 rok. Miejsce: Anglia. Na scenie widzimy różne losy kobiet. Poznajemy „stworzenia sceniczne”. Tym terminem określano aktorki, które w czasach elżbietańskich, w końcu uzyskały pozwolenie grania na scenie razem z mężczyznami .

 

Kobiety od zawsze zmuszone były walczyć o swą godność, pozycje, zwrócenie na siebie uwagi, w końcu o swe prawa, zarówno w teatrze, jak i poza nim. Tak było kiedyś, tak jest do dziś! Tym bardziej treść sztuki jest uniwersalna. Niezależnie od czasu i miejsca akcji, marzenia i tęsknoty ludzkie, wciąż pozostają te same.

 

Pytanie, jak w tej feministycznej historii odnajdą się mężczyźni? Do jakich refleksji skłonimy widza, jeśli opowiemy ją właśnie z męskiej perspektywy? Jeśli jesteście Państwo ciekawi tego, nad czym pracowaliśmy, serdecznie zapraszamy do naszego Teatru.

 

Obsada:
Doll – Urszula Pilcicka, Agata Papierz
Nell – Joanna Prutis, Ewa Perepelica
Pani Farley – Martyna Bielska
Pani Marshall – Agata Ignatowicz Czemierys, Patrycja Locman, Olga Mularczyk
Pani Betterton – Urszula Jurkowicz, Marta Pawelko, Katarzyna Baldyga
Piszczała – Krzysztof Gorczak
Podszewka – Tomasz Zalewski
Chudzina- Daniel Wierzchowski
Dziobek – Kamil Milewski
Framuga – Rafał Sledziewski
Kloc – Bartosz Giedrojc, Łukasz Zajko

 

Galeria