Emocjałki (na podstawie „Wielkiej księgi uczuć”)

Czy można płakać z radości i smutno się śmiać? Czy strach da się przestraszyć, a niepokój zaniepokoić? Jak pokonać wstrętny wstręt i pokochać szpinak albo groszek z marchewką?

 

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć wraz z Panią Miłką, Rozalką i Bodziem podczas fascynującej wyprawy pod namiot pełen uczuć!

 

„EMOCJAŁKI” to niepowtarzalne, multimedialne, interaktywne, współtworzone przez dzieci, przedstawienie dla najmłodszych. Jedyna okazja do scenicznego spotkania z  bohaterami kultowej „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke.

 

Spektakl będzie prezentowany od stycznia do czerwca 2016 r. w 30 placówkach edukacyjnych znajdujących się na terenie województwa podlaskiego.

 

Prapremiera: 29 października 2015 r. 

Scena: foyer

Czas trwania spektaklu: ok. 50 min

Autor:  Grzegorz Kasdepke

Scenariusz, reżyseria i scenografia – Adam Biernacki

na podstawie „Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke
z wykorzystaniem wierszy Danuty Wawiłow i Natalii Usenko

Asystent reżysera – Justyna Godlewska-Kruczkowska

Asystent scenografa – Jagoda Niewiadomska

Kostiumy – Ilona Rechnio

Muzyka – Konrad Wantrych

Wizualizacje – Michał Mróz

Obsada:
Dorota Białkowska (gościnnie)
Justyna Godlewska-Kruczkowska
Rafał Olszewski

 

Specjalne podziękowania dla Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej za współpracę przy tworzeniu scenariusza spektaklu, dla pani Elżbiety Wysockiej za wykonanie patchworków własnego projektu oraz dla Piotra Szekowskiego za użyczenie głosu Pajacykowi.

 

Do realizacji spektaklu wykorzystano prace plastyczne oraz literackie uczniów klasy III B
ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. J. Iwaszkiewicza w Białymstoku, przygotowane pod opieką wychowawczyni – Katarzyny Sadowskiej.

 

Przedstawienie zrealizowane w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku dla twórców profesjonalnych.

 

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez  Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach i przedszkolach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

 

Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej informacji na stronie: www.dorman.e-teatr.pl

 

dorman_konkurs_logo

2.it_logo_na ulotki i www

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-szare

 

Autor zdjęć: Bartek Warzecha

 

Galeria