Bajkowe Poranki w marcu

Najlepszy prezent dla dzieci to czas, który spędzamy razem z nimi. Wraz z Pijalnią Czekolady E. Wedel 1851 w każdą marcową niedzielę zapraszamy całe rodziny do świata baśni i bajek. Aktorzy Teatru Dramatycznego będą przewodnikami po magicznych opowieściach.

 

3 marca – „Zaginiona księgarnia” Katie Clapham

 

Milly uwielbia czytać i regularnie uczestniczy w spotkaniach w pobliskiej księgarni. Jej właścicielka, pani Minty, wie o książkach wszystko. Jednak pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta. Nikt nie wie, co się stało z panią Minty i jaki los czeka wspaniałe miejsce, które stworzyła. Zaginiona księgarnia to wspaniała, ciepła historia o ważnej roli, jaką pełnią książki w naszym życiu.

źródło opisu: wydawca

Czyta: Marek Tyszkiewicz

 

10 marca – „Historyjki dla małych uszu” Joanna Wachowiak

 

Przyjazne, zabawne i pouczające opowiadania, których z pewnością wysłuchają wszystkie małe uszy. O gwiazdce z nieba, która miała spełnić marzenie motyla cytrynka. O orle, który uczył się fruwać. O osach, które nie mogły zrozumieć, dlaczego trzmiel ma tylu przyjaciół. O nowych zabawkach szczurka Chrupka. O kotku, który się przekonał, dlaczego warto się uśmiechać.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1098

 

Czyta: Dawid Malec

 

17 marca – „Wyspa” João Gomes de Abreu

 

Była sobie raz wyspa, ani duża, ani mała, taka zwyczajna wyspa. Pewnego dnia statek z mieszkańcami kontynentu przypływa do wyspy, i odtąd jedyne, czego pragną wyspiarze, to być takimi, jak przybysze. Rusza zatem budowa mostu: mostu tak ogromnego, ze aby go zbudować potrzeba wszystkich kamieni z gór, wszystkich drzew z lasów, całego piasku z plaż… Co pozostanie na końcu?

źródło opisu: Wydawnictwo

 

Czytają: Urszula Szmidt i Patryk Ołdziejewski

 

24 marca – „Hobbit” J.R.R. Tolkien

 

Pełne magii i przygód wspaniałe preludium do „Władcy Pierścieni”. Bilbo Baggins to hobbit, który lubi wygodne, pozbawione niespodzianek życie, rzadko podróżując dalej niż do swojej piwnicy. Jego błogi spokój zostaje jednak zakłócony, gdy pewnego na jego progu pojawia się czarodziej Gandalf z gromadą krasnoludów, by porwać go na prawdziwą przygodę. Wszyscy wyruszają po wielkie skarby strzeżone przez Smauga Wspaniałego, wielkiego i bardzo niebezpiecznego smoka. Bilbo niechętnie dołącza do ich misji, nie zdając sobie sprawy, że w drodze do Samotnej Góry spotka zarówno magiczny pierścień, jak i przerażające stworzenie zwane Gollumem.

„Oszałamiająca opowieść o wielkiej przygodzie, wypełniona napięciem i zaprawiona subtelnym humorem, któremu nie sposób się oprzeć.” – New York Times Book Review

źródło opisu: materiały wydawnictwa

 

Czytają: Arleta Godziszewska, Jolanta Borowska i Marek Cichucki

 

31 marca – „Fred wymyślony przyjaciel” Eoin Colfer

 

Czy wiedzieliście o tym, że wystarczy odrobina magii i szczęścia, by w Waszym życiu pojawił się wymyślony przyjaciel? Fred jest najlepszym wymyślonym przyjacielem z wszystkich, których można by sobie wymarzyć. Jest tylko jedna rzecz… Nawet kiedy Fred bardzo, bardzo się stara, zawsze zdarza się to samo: przyjaciel Freda znajduje sobie prawdziwego przyjaciela i Fred staje się przezroczysty, zaczyna znikać… Pewnego dnia Sam marzy o przyjacielu, więc pojawia się u niego Fred. Na początku wszystko układa się cudownie. Ale co stanie się w dniu, kiedy Sam znajdzie sobie prawdziwego przyjaciela? Czy jest szansa, że zdarzy się coś magicznego?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoformat.pl/page.php?p=310

Czytają Monika Zaborska i Urszula Szmidt.

 

Po lekturze zapraszamy do wspólnej zabawy z „Pomysłową Kredką”.
Książki rekomenduje Księgarnia dla Dzieci „Trzy Kropki”.

 

Miejsce: Pijalnia Czekolady E. Wedel 1851,
Rynek Kościuszki 17, Białystok
Termin: każda niedziela, godz. 10:30

 

Wstęp wolny.
Zapraszamy!