Bajkowe Poranki w maju i czerwcu

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami „Bajkowe Poranki”.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- to słowa Wiesławy Szymborskiej. Ile jest w nich prawdy! W majowe niedzielne poranki aktorzy Teatru pokażą najmłodszym i ich rodzicom na czym ta zabawa polega. Zapraszamy do Pijalni Czekolady E. Wedel 1851!

 

5 maja – „Wesołe przypadki kociej gromadki” Agnieszka Stelmaszyk

 

Poznaj szalone przygody gromadki siedmiu niesfornych, ale bardzo wyjątkowych kotów małego Krzysia. Ich niezwykłą cechą jest to, że potrafią mówić, choć Krzyś jest jedynym człowiekiem, przed którym się z tym zdradzają. Kociaki nieustannie przeżywają perypetie, które wiążą się z ich cechami charakteru – są bardzo ambitne, przedsiębiorcze i pomysłowe. Marzą o sławie, luksusach i pieniądzach, za które kupią sobie  willę z basenem pełnym kociej karmy. Ciągle próbują zrobić karierę i szybko się wzbogacić. Kiedy tylko jeden z ich biznesplanów nie wypala, natychmiast tworzą następny. W dodatku uwielbiają oglądać programy telewizyjne, z których ciągle czerpią nowe inspiracje. Z łatwością poruszają się w Internecie, wiedzą, jak zdobyć mnóstwo polubień na Facebooku i milion odsłon na YouTubie. Z tymi kotami nie sposób się nudzić! Zwariowana, zabawna historia pełna psotnych i zadziornych kocich bohaterów.

 

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/wesole-przypadki-kociej-gromadki.html

 

Czytają: Arleta Godziszewska i Marek Tyszkiewicz.

 

 

12 maja – „Rozmowy ze świnką Halinką” Roksana Jędrzejewska-Wróbel

 

Świnka Halinka to ukochany pluszak małego Filipa. Co prawda koledzy w przedszkolu twierdzą, że chłopaki nie bawią się pluszakami, ale przecież Halinka to nie jakaś tam zwykła maskotka! Halinka jest z Filipem od początku świata. Z Halinką można poważnie porozmawiać na każdy temat, zwłaszcza że rodzice nie zawsze mają czas… Halinka ma pełne humoru spojrzenie na najzwyklejsze codzienne zdarzenia. I jak nikt potrafi pokazać maluchowi zabawne strony każdej sytuacji. I pocieszyć w nieszczęściu, jeśli trzeba. Bo świnka widzi świat na różowo. Może dlatego, że niczym się nie przejmuje? I mówi to, czego Filip sam nigdy nie odważyłby się powiedzieć. I nie musi być zawsze grzeczna tak jak on. Dzięki rozmowom ze świnką Filip nigdy się nie nudzi i jest coraz mądrzejszy. Już wie, że to, co ważne, wcale nie musi być poważne. Rozmowy Filipa i świnki są jak podróże. Nigdy nie wiadomo, dokąd nas zaprowadzą.

 

źródło opisu: http://www.bajkizbajki.pl/?rozmowy-ze-swinka-halinka,135

 

Czytają: Marek Tyszkiewicz i Krzysztof Ławniczak.

 

 

19 maja – „Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają!” Daniel de Latour, Justyna Bednarek

 

Skarpetki powracają i będą miały jeszcze więcej przygód! Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować w śmieciach. Dostaje się na okręt, gdzie zdobywa niewielką szalupę, którą zamierza opłynąć świat. Z rozdziału na rozdział poznaje nowych członków załogi i tak rozpoczyna się historia gangu. Wkrótce w ślad za bandą wyrusza tajemnicza postać…

„Banda czarnej frotté” to trzecia już książka o ulubionych bohaterach pióra Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura. Pierwsza część zyskała już uznanie nie tylko polskich czytelników, zdobyła liczne wyróżnienia i została lekturą szkolną. Nie wypada nie znać 🙂

 

źródło opisu: https://www.facebook.com/poradniak/photos/a.157928…(?)

 

Czytają: Monika Zaborska i Patryk Ołdziejewski.

 

 

2 czerwca (zakończenie sezonu) – „Lato Toli” Anna Włodarkiewicz

Poznajcie Tolę. Ma 4 lata i jest bardzo ciekawa świata. Interesuje ją dosłownie wszystko. Razem z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Wspólnie z Tolą możecie przeżyć letnie burze, obserwować rośliny i zwierzątka żyjące w ogrodzie, szukać muszli na nadmorskich plażach i pojechać na fascynującą wycieczkę rowerową. Ciepłe, rodzinne, naturalne opowiadania pełne pięknych opisów przyrody. Dziecko z pewnością znajdzie dla siebie interesujący temat w każdej porze roku.

 

źródło opisu: www.zielonasowa.pl

Czytają: Jolanta Borowska i Marek Tyszkiewicz.

 

 

Po lekturze zapraszamy do wspólnej zabawy z „Pomysłową Kredką”.

 

Książki rekomenduje Księgarnia dla Dzieci „Trzy Kropki”.
Miejsce: Pijalnia Czekolady E. Wedel 1851, Rynek Kościuszki 17, Białystok.

 

Termin: każda niedziela, godz. 10:30.

 

Wstęp wolny.

 

Zapraszamy!

Galeria