Bajkowe Poranki w listopadzie

Wspólne czytanie to doskonały sposób na budowanie więzi oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Spędzenie niedzielnych przedpołudni w Pijalni Czekolady E. Wedel na Bajkowych Porankach, może stać się bezcennym wspomnieniem z dzieciństwa.

W każdą niedzielę zapraszamy całe rodziny do świata bajek i niezwykłych historii, w który wprowadzą nas aktorzy Teatru.

 

 

10 listopada – „Wesoły Ryjek i jesień” Wojciech Widłak

 

Wesoły Ryjek to niezwykle bystry prosiaczek, który codziennie uczy się nowych rzeczy. Jest bardzo ciekawy tego, co go otacza. W odkrywaniu świata pomagają mu mama, tata i żółw przytulanka, który nie odstępuje Wesołego Ryjka na krok. Mały prosiaczek poznaje jesień taką, jaką dzieci lubią najbardziej – pełną ogromnych kałuż, kolorowych liści i domu pachnącego szarlotką. „Jesień” to tematyczny zbiór opowiadań, który nie tylko uczy i bawi, ale przede wszystkim uświadamia, że każda pora roku jest piękna.

https://mediarodzina.pl/prod/1664/Wesoly-Ryjek-i-jesien

 

Czytają Krzysztof Ławniczak i Marek Tyszkiewicz.

 

17 listopada – „Opowieści z Doliny Muminków” Tove Jansson

Kolekcja najpiękniejszych opowieści o przygodach Muminków – bohaterów, których uwielbia kolejne pokolenie czytelników! Zabawne, ciepłe, a czasem wzruszające historie pozwolą maluchom odkryć radość czytania i przeżywania perypetii ulubionych postaci. Dla rodziców każda opowieść to punkt wyjścia do fascynujących rozmów z kilkulatkiem, a jednocześnie – zaproszenie do magicznej podróży w krainę własnego dzieciństwa.

 

https://egmont.pl/Opowiesci-z-Doliny-Muminkow,20140081,p.html
Czyta Marek Tyszkiewicz.

 

24 listopada – „Małe historie o wielkich marzeniach” Marta H. Milewska

Trzy opowiadania o sile marzeń, odwadze, przyjaźni i prawie do bycia sobą. Historia liścia, który marzył o lataniu. Historia małej muchy, która odkrywa, że to nie świat na zewnątrz pędzi, ale pociąg, w którym ona mieszka. Historia ślimaka, który nie zważając na ostrzeżenia postanowił wejść na wielką górę. Niepozorni bohaterowie wychodzą poza schemat i nadają swemu życiu nowy sens. Pełne ciepłego, przewrotnego dowcipu, napisane prostym językiem opowiadania przykuwają uwagę i prowokują do refleksji.

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4883870/male-historie-o-wielkich-marzeniach

 

Czytają Monika Zaborska i Urszula Szmidt.

Po lekturze zapraszamy do wspólnej zabawy z „Pomysłową Kredką”.
Książki rekomenduje Księgarnia dla Dzieci „Trzy Kropki”.
Miejsce: Pijalnia Czekolady E. Wedel 1851,
Rynek Kościuszki 17, Białystok
Termin: każda niedziela, godz. 10:30
Wstęp wolny.
Zapraszamy.