Bajkowe Poranki w kwietniu

Zaczarowany świat opowieści i bajek zaprasza młodszych i starszych czytelników do odwiedzin Pijalni Czekolady E. Wedel 1851. W każdą kwietniową niedzielę do aktorzy Teatru Dramatycznego pomogą nam otworzyć drzwi do krainy wyobraźni.

7 kwietnia – „Awantura o kapcie” Jan Wilkowski

 

Mała Ula zostaje pod opieką Dziadka i zaczynają się kłopoty – zamiast przygotowywać się do wyjścia do szkoły, dziewczynka postanawia bawić się w szkołę. A sprawdzanie obuwia zmiennego u Dziadka i pozostałych – pluszowych – uczniów zajmuje bardzo dużo czasu.
Zwłaszcza gdy okazuje się, że Ula nie może znaleźć nawet własnych kapci, a Dziadek zaczyna tracić cierpliwość…

Ta przezabawna historia o perypetiach Dziadka i jego ukochanej niesfornej wnuczki napisana została przez Jana Wilkowskiego, jednego z najwybitniejszych twórców polskiego teatru lalkowego, autora sztuk, scenariuszy i książek dla dzieci. Autorem opracowania graficznego jest Janusz Stanny, mistrz polskiej szkoły ilustracji, poeta i pedagog, którego dynamiczna kreska i nowatorskie podejście do sztuki stały się inspiracją dla całego pokolenia polskich grafików.

Pierwsze wydanie książki – 1968 rok.

 

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/ksiazka/awantura-o-kapcie-jan-wilkowski-107908

 

 

Czytają: Monika Zaborska i Marek Tyszkiewicz

 

 

14 kwietnia – „Wiosna Toli” Anna Włodarkiewicz

Poznajcie Tolę. Ma 4 lata i jest bardzo ciekawa świata. Interesuje ją dosłownie wszystko. Razem z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Wspólnie z Tolą możecie obserwować, jak wiosną przyroda budzi się do życia, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, zachęcając do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ciepłe, rodzinne, naturalne opowiadania pełne pięknych opisów przyrody. Dziecko z pewnością znajdzie dla siebie interesujący temat w każdej porze roku.

 

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/ksiazka/tola-wiosna-toli-anna-wlodarkiewicz-112689?query=wiosna%20toli%E2%80%9D%20anna

 

Czytają Arleta Godziszewska i Marek Tyszkiewicz.

 

 

 

28 kwietnia – „Rozmowy ze świnką Halinką” Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Świnka Halinka to ukochany pluszak małego Filipa. Co prawda koledzy w przedszkolu twierdzą, że chłopaki nie bawią się pluszakami, ale przecież Halinka to nie jakaś tam zwykła maskotka! Halinka jest z Filipem od początku świata. Z Halinką można poważnie porozmawiać na każdy temat, zwłaszcza że rodzice nie zawsze mają czas… Halinka ma pełne humoru spojrzenie na najzwyklejsze codzienne zdarzenia. I jak nikt potrafi pokazać maluchowi zabawne strony każdej sytuacji. I pocieszyć w nieszczęściu, jeśli trzeba. Bo świnka widzi świat na różowo. Może dlatego, że niczym się nie przejmuje? I mówi to, czego Filip sam nigdy nie odważyłby się powiedzieć. I nie musi być zawsze grzeczna tak jak on. Dzięki rozmowom ze świnką Filip nigdy się nie nudzi i jest coraz mądrzejszy. Już wie, że to, co ważne, wcale nie musi być poważne.  Rozmowy Filipa i świnki są jak podróże. Nigdy nie wiadomo, dokąd nas zaprowadzą.

 

źródło opisu: http://www.bajkizbajki.pl/?rozmowy-ze-swinka-halinka,135

 

Czytają Urszula Szmidt i Patryk Ołdziejewski.

 

 

Po lekturze zapraszamy do wspólnej zabawy z „Pomysłową Kredką”.

 

Książki rekomenduje Księgarnia dla Dzieci „Trzy Kropki”.

 

Miejsce: Pijalnia Czekolady E. Wedel 1851, Rynek Kościuszki 17, Białystok

 

Termin: każda niedziela, godz. 10:30

 

Wstęp wolny.

 

Zapraszamy!

Galeria