Bajkowe Poranki w grudniu

Raz zimno, raz znowu ciepło. Jesień w tym roku jest póki co kapryśna. Jaka będzie zima? Niezależnie od pogody warto w niedzielne poranki wybrać się do Pijalni Czekolady E. Wedel 1851, gdzie aktorzy Teatru Dramatycznego zapraszają najmłodszych i ich rodziców do świata bajek i opowieści.

 

2 grudnia – „Rodzina Sztućców” Madlena Szeliga

 

To opowieści o tym co dzieje się w naszej kuchni, gdy nas w niej nie ma. Poznamy trzy zabawne i pełne przygód historie: Sztućce przeprowadzają się do nowej szuflady, Dziadek Nóż szuka nowej żony, a mały Widelczyk podgląda Tatę przy pracy.

 

Czytają Patryk Ołdziejewski i Konrad Szczebiot.

 

9 grudnia – „Długa wędrówka” Martin Widmark

 

To przepiękna opowieść o dwojgu dzieciach, które doświadczają w swoim życiu miłości, straty, tęsknoty  a także prawdziwej przyjaźni. Co ich spotkało i jak sobie poradzą?

 

Czytają: Monika Zaborska i Bernard Bania.

 

16 grudnia – „Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony” Jujja Wieslander

 

Święta tuż tuż… Pan Wrona jak zwykle będzie narzekał i po kracze, a Mama Mu znajdzie rozwiązanie na każdy problem. Ta historia na dobre wprowadzi nas w świąteczną atmosferę.

 

Czytają: Justyna Godlewska-Kruczkowska i Marek Tyszkiewicz.

 

23 grudnia – „Kominiarz na święta” Madlena Szeliga

 

To wyjątkowa opowieść świąteczna, o tym co tak naprawdę jest najważniejsze. Kominiarz swoimi sposobami naprawia święta. Trafia do domu, gdzie panuje samotność i tęsknota. Tak trudno świętować bez najbliższych. Kominiarz uczy, że święta to rodzina i spotkanie przy stole. Radość płynie z bycia razem.

 

Czytają: Arleta Godziszewska i Marek Tyszkiewicz.

 

30 grudnia – „Wesoły Ryjek i zima” Wojciech Widłak

 

Urokliwy bohater Ryjek bardzo lubi zimę i wszystko co z nią związane. Zimą według Wesołego Ryjka najważniejsze są święta, choinka, śpiewanie kolęd i pieczenie pierniczków.  Znacie przepis na pyszne świąteczne pierniczki?

 

Czytają: Jolanta Borowska i Marek Tyszkiewicz.

 

Po lekturze zapraszamy do wspólnej zabawy z Pomysłową Kredką”.

 

Książki rekomenduje Księgarnia dla Dzieci „Trzy Kropki”.

 

Miejsce: Pijalnia Czekolady E. Wedel 1851,

Rynek Kościuszki 17, Białystok

 

Termin: każda niedziela, godz. 10:30

 

Wstęp wolny.

 

Zapraszamy.