Bajkowe Poranki – styczeń 2020

Zapraszamy na styczniowe Bajkowe Poranki.

Książka przy filiżance gorącej czekolady jest jedną z najprzyjemniejszych chwil relaksu, jakie można sobie zafundować, prawda? Na takie wspaniałe poranki zapraszamy Was z całymi rodzinami do Pijalni Czekolady E. Wedel. Aktorzy Teatru Dramatycznego zabiorą Was do świata wyjątkowych przygód i opowieści. Zapraszamy na Bajkowe Poranki!

 

 

12 stycznia – „Wuj Krasnolud i Brama Opowieści” Kuba Sosnowski

 

Dziesięcioletnia dziewczynka Emka poznaje swojego wujka, który okazuje się być krasnoludem. To początek wielu niespodziewanych zdarzeń, które sprawiają, że przeżywają niesamowite przygody.
Fantastyczna książka, która uczy podstawowych wartości, takich jak: przyjaźń, uczynność, dobroć. Rozwija wyobraźnię, dając dziecku poczucie, że jego dziecinne podejście do życia jest równie ważne jak dorosłych.

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4882395/wuj-krasnolud-i-brama-opowiesci

 

Czyta Kuba Sosnowski. Spotkanie z autorem książki.

 

 

19 stycznia– „Bullerbyn. Trzy opowiadania” Astrid Lindgren

 

Dzieci z Bullerbyn nigdy się nie nudzą. Wiosną Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna chodzą po płocie, ujeżdżają byka, włażą w kałuże i wpadają do strumienia. Z okazji Dnia Dziecka wymyślają mnóstwo zabaw dla małej Kerstin. Gdy zbliża się Boże Narodzenie, pomagają w przygotowaniach — zwożą drzewo na opał, ścinają w lesie choinki, pieką pierniczki i pakują prezenty. Kiedy nastaje wiosna, wszystkie dzieci z Bullerbyn zupełnie dziczeją. Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna chodzą po płocie, ujeżdżają byka, włażą w kałuże i wpadają do strumienia. A mała Kerstin wyrywa mamie wszystkie narcyzy w ogródku – bo tak przyjemnie jest zbierać kwiatki! Wieczorem dzieci palą stare liście i tańczą wokół ogniska, aż im się kręci w głowach… Lasse, Bosse, Olle, Britta, Anna i Lisa urządzają Dzień Dziecka małej Kerstin, siostrzyczce Ollego. Chcą, żeby bawiła się tak dobrze, jak dzieci w Sztokholmie, o których Lasse przeczytał w gazecie.
Dlatego sadzają ją na źrebaka, huśtają wysoko na huśtawce i spuszczają z okna na linie. Jednak Kerstin nie podobają się takie zabawy, ona woli świętować Dzień Dziecka na sposób bullerbyński.
Czyli jak? Zbliża się Boże Narodzenie. W Bullerbyn dzieci z zapałem pomagają w przygotowaniach. Wystawiają ptakom snopki owsa, pieką pierniczki i jadą do lasu ściąć cztery choinki – jedną dla zagrody Północnej, jedną dla Środkowej, jedną dla Południowej, i jedną dla dziadziusia. W powietrzu unosi się zapach pierników, laku do lakowania prezentów i wszystko jest tak piękne i świąteczne, że aż brzuch może od tego rozboleć. I wreszcie nadchodzi Wigilia…

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/223319/bullerbyn-trzy-opowiadania

 

Czyta Marek Tyszkiewicz.

 

 

26 stycznia – „Maskarada” Lotta Olsson, Maria Nilsson Thore

 

Mrówkojad nie może pojąć, dlaczego orzesznica nie chce iść na bal przebierańców. Jak można nie lubić maskarad? W dodatku jeżozwierz tak serdecznie ich zaprasza. Mrówkojad dziwi się jeszcze bardziej, gdy orzesznica stwierdza, że istnieją białe kłamstwa. Czy to
znaczy, że te inne są czarne? Ale najdziwniejsze jest to, że w końcu trafiają na bal i orzesznica całkiem dobrze się bawi. A wszystko dzięki pewnej sztuczce…

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4818836/maskarada

 

Czytają Monika Zaborska i Krzysztof Ławniczak.

 

 

Po lekturze zapraszamy do wspólnej zabawy z „Pomysłową Kredką”.
Książki rekomenduje Księgarnia dla Dzieci „Trzy Kropki”.
Miejsce: Pijalnia Czekolady E. Wedel 1851,
Rynek Kościuszki 17, Białystok
Termin: każda niedziela, godz. 10:30
Wstęp wolny.
Zapraszamy.

Galeria