Bajkowe Poranki – marzec 2020

Zapraszamy na marcowe Bajkowe Poranki.

W marcu zapraszamy na kolejne przygody z „Bajkowymi Porankami”. Niedzielne przedpołudnie w Pijalni Czekolady E. Wedel, dostarczy Wam mnóstwa pięknych wrażeń! Przy filiżance gorącej czekolady bajki – czytane przez aktorów Teatru Dramatycznego, staną się jeszcze bardziej wyjątkowe. Przekonajcie się sami!

 

 

1 marca  – Papiernik Roch Urbaniak

 

Papiernik. Kim jest? Czym się zajmuje?

Nie macie pojęcia, jak ważne są te pytania. Bo jak myślicie, skąd się biorą opowieści? Same do nas przychodzą? Albo do tych, którzy przekazują je innym w książkach i przy ogniskach? Myślicie, że nagle pojawiają się ni stąd, ni zowąd i pozwalają się oswoić? A skąd! Opowieści są sprytne i nie tak łatwo je złapać. A co dopiero nakłonić do tego, żeby pozwoliły się opowiedzieć. A żeby złapać opowieść, której jeszcze nikt nigdy nie słyszał – o! moi drodzy – do tego potrzeba fachowca. Do tego potrzeba Papiernika. W książce, którą trzymacie w rękach, będziecie mieli okazję go poznać. Dowiedzieć się, na czym polega jego trudna sztuka, i zobaczyć kilka z jego najpilniej strzeżonych skarbów. Historie, które jeszcze nigdy nie zostały opowiedziane!

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4844281/papiernik-czyli-skad-sie-biora-opowiesci

 

Czyta Konrad Szczebiot

 

 

8 marca – Felek i Tola Sylvia Vaden Heede

 

W ciepłej, przytulnej norce w środku lasu mieszka nierozłączna para: lis Felek i zając Tola. Felek to łakomczuch i grubasek. Ale jak tu powstrzymać się przed jedzeniem, gdy Tola tak świetnie gotuje? Razem z sąsiadem z pobliskiej dziupli – puchaczem Heniem – przyjaciele wiodą spokojne życie, obserwując, jak świat dookoła zmienia się wraz z upływem pór roku.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/135184/felek-i-tola

 

Czytają Monika Zaborska i Marek Tyszkiewicz

 

 

15 marca – Mam prawo i nie zawaham się go użyć!  Joanna Olech

 

Dziewięć frapujących historii, cała paleta bajkowych celebrytów i Czerwony Kapturek w swej życiowej roli supermenki w pełnej akcji książce o prawach dziecka. Nie znajdziesz w niej infantylnych tekstów dla maluchów lub przemądrzałych paragrafów. Czerwony Kapturek to ukryta w małym ciele superbohaterka, która niczym dobry glina, jasno objaśnia do czego ma prawo każde dziecko. A wspiera ją w tym szkolno-podwórkowa grupa przyjaciół znanych z wielu bajek oraz dobry duch Rzecznik.

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/223868/mam-prawo-i-nie-zawaham-sie-go-uzyc

 

Czytają Jolanta Borowska i Patryk Ołdziejewski

 

 

22 marca – Pucułka i Pocopotek Barbara Lewandowska

 

Pucułka i Pocopotek Barbary Lewandowskiej i Janiny Krzemińskiej – wspaniałego duetu autorek z legendarnego czasopisma Miś – to pierwsze wydanie książkowe opowiadania, które ukazywało się w odcinkach właśnie w Misiu na początku lat osiemdziesiątych.

 

Pluszowy Miś – to najwierniejszy przyjaciel małego dziecka. Ten, który jest bohaterem tej książki nieustannie stawia pytania „Po co?”. Nic więc dziwnego, że jego opiekunka, która znalazła go zagubionego w parku, nazwała go Pocopotkiem. Ona sama, jak można się domyśleć, po jej imieniu, słynie z umiłowania do czystości i jest ogromną porządnicką. Dlatego też z pełnym zaangażowaniem i sercem pomaga misiowi odnaleźć właściciela – małego chłopca – Jacka Placka.

 

Przygody Pucułki i Pocopotka uczą, jak radzić sobie w codziennych sprawach, jak rozmawiać i słuchać zarówno dorosłych, jak i rówieśników, jak opiekować się dziećmi, zwierzętami, no i oczywiście pluszowymi zabawkami.

 

http://bullerbyn.com.pl/produkt/puculka-i-pocopotek/

 

Czytają Jolanta Borowska i Krzysztof Ławniczak

 

 

29 marca – Nowe listy do Feliksa Annette Langei Constanza Droop

 

Podczas wycieczki szkolnej w dużym muzeum stało się coś dziwnego: nagle zniknął pluszowy zając Zosi. To bardzo smutne, ponieważ Zosia i Feliks są nierozłączni. Kilka dni później nagle przychodzi prawdziwy list, wiadomość od Feliksa prosto ze Średniowiecza.

 

Jest to pierwszy list, który pluszowy zając wysyła z podróży po przeszłości. Kolejne listy przychodzą z czasów Wikingów, Indian, starożytnych Greków, z Dalekiego Wschodu, a także z epoki kamiennej. Listy Feliksa w ciekawy, pouczający i pełen humoru sposób przenoszą nas w dawno minione czasy. Każdy z sześciu listów znajduje się w oddzielnej, prawdziwej kopercie ze znaczkiem pocztowym.

 

Urocza opowieść pluszowego zająca wprawi wszystkich milusińskich w zdumienie i pozwoli im przeżyć niesamowite chwile. Prawdziwe listy i duża mapa z ważnymi datami w historii świata pomogą w odkrywaniu tajemnic przeszłości.

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/201702/nowe-listy-od-feliksa

 

Czytają Jolanta Borowska i Krzysztof Ławniczak

 

 

 

 

Po lekturze zapraszamy do wspólnej zabawy z „Pomysłową Kredką”.

 

Książki rekomenduje Księgarnia dla Dzieci „Trzy Kropki”.

 

Miejsce: Pijalnia Czekolady E. Wedel 1851,

Rynek Kościuszki 17, Białystok

 

Termin: każda niedziela, godz. 10:30

 

Wstęp wolny.

 

Galeria