W pustyni i w puszczy 3 (na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza)

Scenariusz, reżyseria

W pustyni i w puszczy 3 (na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza)

Scenariusz, reżyseria

Białostockie „W pustyni i w puszczy 3” przeniesie powieść Henryka Sienkiewicza sprzed ponad stu lat w zupełnie nowe, futurystyczne realia. Po to, by unikając stereotypów i uproszczeń, wydobyć z powieści Sienkiewicza uniwersalne i niezmienne przesłanie: w świecie nieustannej walki interesów jeszcze tylko kilka rzeczy jest w stanie sprawić, że pozostaniemy ludźmi: niezłomna wiara w istotne wartości, stawanie w obronie ich i drugiego człowieka, wzajemna ludzka odpowiedzialność za siebie, miłość i odwaga.

Sienkiewiczowska powieść dla młodzieży otoczona zostanie realiami show-biznesu – oto powstać ma jej trzecia z rzędu (po filmach z 1973 i 2001 r.) adaptacja filmowa. Nad kształtem produkcji stopniowo przeważać zaczynają, nieraz absurdalne, ambicje i lęki twórców. Zmiany idą tak daleko, że wkrótce nic już nie przypomina oryginalnej powieści. Ta metanarracja pozwoli na dokładne omówienie szczegółów niezwykle obszernego sienkiewiczowskiego dzieła, nie skazując przedstawienia na prezentację jedynie jego zaadaptowanych i tonących w dosłowności pociętych strzępów. Sceniczne rozmowy o tym, co w powieści ważne oraz to, jak łatwo może to zostać wypaczone – prędko naprowadzi młodego widza na to, co powinien zrozumieć i wynieść ze wspaniałej lektury.

Realizatorzy:

Scenariusz, reżyseria

Scenografia, kostiumy

Opracowanie koncepcji choreograficznej

Realizacja sekwencji teatru cieni

Asystent reżysera

Inspicjent

Ilustracja muzyczna spektaklu:
Autumn Keys „Pretending You Care”
Sergey Cheremisinov „Train”
Olivaw „Chasing The Light”
Miguel Johnson „Long Way To Go”
KV „Bongo”
Fredji „Flying High”

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Recenzje

[...] wariacja na temat powieści "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. Współczesna, osadzona w realiach show-biznesu, atrakcyjna wizualnie.

Anna Dycha - "W pustyni i w puszczy 3". Kosmiczna wariacja z Beatą w tle,

bialystokonline.pl, 19.06.2018 r.