„Teatr – Lubię to! Sezon 2″

Zapraszamy nauczycieli do udziału w warsztatach „Teatr – Lubię to! Sezon 2″ które odbędą się jesienią br.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Teatr – Lubię to! Sezon 2”. Umożliwią one nauczycielom z województwa podlaskiego zgłębienie tajników sztuki teatralnej, począwszy od zrozumienia, na czym polega reżyseria, skończywszy na zdobyciu umiejętności improwizacji teatralnej. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć umiejętności praktyczne i rozwinąć swoje kompetencje w zakresie sześciu bloków tematycznych.

 

Warsztaty będą prowadzone przez aktorów i realizatorów naszego Teatru. Zajęcia będą składać się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zostanie przeprowadzona w formie wykładu, dyskusji oraz prezentacji. Część praktyczna będzie realizowana w formie ćwiczeń, które pozwolą utrwalić i przetestować wiedzę nabytą podczas zajęć teoretycznych. Szkolenia będą dwudniowe.

 

Cykl szkoleń jest prowadzony w ramach programu „Edukacja kulturalna” i dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu programowi edukacyjnemu nauczyciele podniosą kwalifikacje i umiejętności, a także pobudzą swoją kreatywność i twórczość. Wiedza zdobyta w ramach warsztatów obejmie nie tylko nauczycieli, lecz także uczniów, którzy w sposób pośredni staną się odbiorcami projektu.

 

Harmonogram szkoleń:

 

  • 3-4 października 2020 r. – Co to jest ruch sceniczny? – budowanie kreacji scenicznej przy pomocy gestu i mimiki.

 

Instruktorzy: Anna Sawicka-Hodun i Helena Radzikowska.

 

  • 10-11 października 2020 r. Jak stworzyć scenariusz teatralny? – inspiracja do twórczego postrzegania codzienności oraz tworzenia etiud teatralnych.

 

Instruktorzy: Krystyna Kacprowicz-Sokołowska i Piotr Szekowski.

 

  • 17-18 października 2020 r. Gdzie szukać inspiracji do spektaklu? – przybliżenie form, stylów oraz technik teatralnych.

 

Instruktorzy: Justyna Godlewska-Kruczkowska i Dorota Białkowska-Krukowska.

 

  • 24-25 października 2020 r. Na czym polega reżyseria? – ukazanie metod i narzędzi w pracy z aktorem na scenie.

 

Instruktorzy: Arleta Godziszewska i Grzegorz Suski.

 

  • 14-15 listopada 2020 r. Jaką rolę odgrywa muzyka w spektaklu? – funkcje oraz znaczenie muzyki w teatrze.

 

Instruktorzy: Patryk Ołdziejewski i Dawid Franciszek Malec.

 

  • 21-22 listopada 2020 r. Czym jest improwizacja teatralna? – praca nad koncentracją, myśleniem abstrakcyjnym oraz kreatywnością językową.

 

Instruktorzy: Monika Zaborska i Bernard Bania.

 

 

 

Zapisy: https://bit.ly/2RKSc6G 

 

Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Regulamin: Regulamin-Uczestników-Projektu_1

 

Projekt „Teatr – Lubię to!” odbywa się pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Partnerami zadania są: Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Instytut Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku i Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

 

Kontakt:

Koordynator projektu – Emilia Rogalska

m: 693 001 801

e: edukacja@dramatyczny.pl

Galeria