Szymon Bogacz

Studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grał na trąbce w takich orkiestrach jak Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa. Jest także absolwentem scenariopisarstwa na PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi i był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Napisał kilkanaście dramatów, które doczekały się kilku realizacji (m.in. „Wszystko, co chcielibyście powiedzieć po śmierci ojca, ale boicie się odezwać” Teatr Miejski w Gdyni, reż. Piotr Kruszczyński , „W imię Ojca i Syna” Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, reż. Piotr Ziniewicz, „Allegro moderato” Teatr na Woli w Warszawie, reż. Krzysztof Rekowski, „Być jak Frank Sinatra”, Teatr Rampa w Warszawie, reż. Witold Mazurkiewicz).

Szymon Bogacz pisze także skecze do Kabaretu na Koniec Świata w Warszawie, wydał książkę „Koło kwintowe” (wydawnictwo W.A.B., 2009), za którą został nominowany do dolnośląskiej nagrody kulturalnej WARTO (w 2010 roku), pisze scenariusze filmowe i pracuje nad kolejną książką.