Andrzej Sadowski

Sąsiedzi

„Sąsiedzi” to psychologiczny, komediowy thriller rozgrywający się w realiach polskiej prowincji. To historia pewnego młodego małżeństwa, które porzuca miasto i wyprowadza się na wieś. Tak jak wielu „uciekinierów z miejskiej dżungli”, tak i oni, naiwnie marzą o szczęśliwym, prostym życiu, w zgodzie z naturą, na własny rachunek i w zwolnionym tempie. Lecz już od pierwszego dnia, życie zaczyna dyktować własne warunki, a krajobraz okazuje się o wiele piękniejszy niż niektórzy zamieszkujący go ludzie, których sposób bycia czy też zwyczaje i budowane od pokoleń relacje nie łatwo rozszyfrować i zrozumieć, a czasem wręcz jeszcze trudniej zaakceptować i stać się ich częścią. Bohaterowie trafiają w sam środek mrocznej i budzącej grozę tajemnicy, gdzie wszystko wygląda inaczej, niż jest w istocie.

Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia.

Ze względu na niestandardowe ustawienie widowni, Widzowie, którzy spóźnią się na spektakl, nie będą wpuszczani.

 

Premiera: 17 września 2016 r.

Scena Duża

Czas trwania: ok. 100 min

Cena biletu*:
- normalny - 50 zł
- ulgowy - 40 zł
- szkolny - 20 zł
- studencki - 20 zł (zniżka 50% dla studentów na legitymację do 26 r.ż. oraz dla doktorantów do 35 r.ż.)
- bilet dla osób bezrobotnych - 5 zł

*przy zakupie minimum dziesięciu biletów normalnych, wszystkie w cenie biletów ulgowych 

 

Reżyseria, scenografia: Andrzej Sadowski

Opracowanie muzyczne: Piotr Szekowski

Inspicjent: Jerzy Taborski

Obsada:
Agnieszka Możejko-Szekowska/Monika Zaborska - Ola
Patryk Ołdziejewski - Michał
Sławomir Popławski - Stefan
Piotr Szekowski - Maciej

Projekt plakatu: Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach

Autor zdjęć: Bartek Warzecha

Recenzje:

"Mocną stroną spektaklu jest z pewnością oryginalna konstrukcja. W opowiadaną historię wprowadza piosenka (dodatkowo Piotr Szekowski i Patryk Ołdziejewski grają na gitarach). Kolejne utwory utrzymane są w różnorodnych stylistykach. W jednej z piosenek śpiewanej przez Szekowskiego i Popławskiego w duecie można doszukać się podobieństwa do twórczości Świetlików. (..) Do ciekawych realizacyjnych zabiegów należy też usadzenie widzów na scenie. Dzięki temu są wystarczająco blisko rozgrywających się wydarzeń. Mogą w zasadzie podglądać życie bohaterów, jakby byli współmieszkańcami tych dwóch domów. Mają okazję poznać intymne relacje łączące bohaterów - a one są tu najważniejsze."

Anna Dycha, "Słodko-gorzki obraz polskiej prowincji. Będzie dodatkowy spektakl "Sąsiadów", Bialystokonline.pl, 29 września 2016 r.