Pam Valentine

Przyjazne dusze

Jack i Susie Cameronowie na pozór zwyczajna para w średnim wieku. On – uznany pisarzem powieści kryminalnych, ona – jego troskliwa żona. Wiejski dom pod Londynem, w którym wiodą spokojne i trochę nudne życie. Simon – początkujący pisarz zafascynowany osobą i twórczością Jacka oraz Mary – jego urocza żona, mają możliwość spotkania z Cameronami, a ich znajomość okaże się splotem komicznych sytuacji… Pogodna romantyczna komedia, która w niebanalny sposób mówi o tym, co w życiu najważniejsze. Spektakl budzi refleksje nad przemijaniem i utraconymi szansami, ale jednocześnie dostarcza ogromnej dawki optymizmu. „Przyjazne dusze” to znakomita propozycja na rodzinny wieczór w teatrze.

 

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Premiera: 18 grudnia 2010 r.

Scena: duża

Cena: bilet normalny 41 zł, ulgowy 31 zł

Reżyser: Wojciech Dąbrowski

Scenografia: Katarzyna Gabrat

Obsada:
   · Krzysztof Ławniczak: Jack Cameron
    · Magdalena Kiszko-Dojlidko: Susie Cameron
    · Rafał Olszewski: Mark Webster
    · Bernard Bania: Simon Willis
    · Katarzyna Mikiewicz: Mary Willis
    · Ewa Palińska: Marta Bradshaw
    · Emilia Krakowska: Anioł Stróż

Autor zdjęć: Konrad Adam Mickiewicz

Recenzje:

"Przyjazne dusze” to pogodna komedia o wartości życia. Pokazuje, jak jest piękne, a zarazem bardzo ulotne. Historia ciepła, chwilami nostalgiczna, nierzadko wzruszająca. Niemal jak na tacy podsuwa widzowi momenty skłaniające do pewnych przemyśleń (...)

Sztuka Wojciecha Dąbrowskiego z pewnością spodoba się publiczności spragnionej dawki optymizmu i nieco banalnej, wesołej rozrywki. Ale właśnie w prostocie tkwi sukces tego przedstawienia. Subtelnie moralizujący spektakl z niezwykłą dynamiką i w doborowej obsadzie (...)"

Anna Kopeć, "Przyjazne duchy pogodnie i z dowcipem o sensie życia", Kurier Poranny, 28 grudnia 2010 r.