Hip Hop Groove Festival 2009

Najbardziej oczekiwana impreza Hip Hop i New Style tego roku! Podczas tegorocznego Showcase wystąpią najlepiej zapowiadające się polskie formacje hip hopowe, grupa tancerzy z Polski, Finlandii i Wielkiej Brytanii wyróżnionych do wzięcia udziału w Projekt Groove, oraz gość specjalny – po raz pierwszy w Polsce – Avant Garde z Londynu.

Pomysłodawcą projektu jest Justyna Lichacy (choreograf programu You Can Dance-Po Prostu Tańcz), doświadczona tancerka, jurorka, choreograf i pedagog tańca (uczyła w Pineapple i Husky’s Dance Studio w Londynie). Zaproszona została do współtworzenia pierwszego takiego wydarzenia w Polsce przez Karolinę Garbacik, choreografa, tancerkę, pedagoga, promotorkę kultury, organizatorkę festiwalu Kalejdoskop.
Obserwacje polskiej sceny tańca hip hop w zestawieniu ze sceną tańca na świecie, doświadczenia organizatorek jako choreografów oraz jurorów doprowadziły do przekonania, iż kształtujące się dopiero oblicze tańca nowoczesnego w Polsce bezwarunkowo potrzebuje imprez na najwyższym poziomie, które umożliwią dostęp do warsztatów z uznanymi instruktorami, prezentację i konfrontację swojego dorobku na scenie.
To doprowadziło do stworzenia HIP HOP GROOVE FESTIVAL w Białymstoku –najważniejszej i największej imprezy tanecznej w Polsce gromadzącej młodych tancerzy hip hop i najlepszych instruktorów z kraju i zagranicy na trzy dni w jednym miejscu pod hasłem wspólnej pracy i wymiany doświadczeń.
Założeniem festiwalu jest spotkanie tancerzy i szerokiej publiczności z techniką hip hop/new style podczas otwartych warsztatów praktycznych, tworzeniu PROJEKTU ARTYSTYCZNEGO z zaproszonymi tancerzami i choreografami oraz pokazów na profesjonalnej scenie teatralnej.

Termin: 1-3 maja 2009 (piątek-niedziela)
Organizatorzy:
Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia
Podlaskie Stowarzyszenie Tańca
Współorganizatorzy:
Teatr Dramatyczny im.A.Wegierki w Białymstoku
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Białostocki Ośrodek Kultury
Dyrektor artystyczny – Justyna Lichacy
Dyrektor organizacyjny – Karolina Garbacik
Koordynatorzy – Joanna Chitruszko, Koralia Staryńszczak
Miejsce:
Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/10, 15-703 Białystok, tel. (085) 6525164, www.danceoffnia.pl
Teatr Dramatyczny im.A. Węgierki w Białymstoku, ul. Elektryczna 12, 15-080 Białystok, www.dramatyczny.pl
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Ul. Św.Rocha 14 (Spodki)
www.woak.bialystok.pl
Białostocki Ośrodek Kultury – Klub Fama
Ul.Legionowa
www.bok.bialystok.pl

 

  • Scena: duża
  • Reżyser:
  • Asystent reżysera:
  • Scenografia:

Obsada