Jacek Malinowski

Gry w klasy II – Komnata Cieni

Witajcie w Komnacie Cieni.

Od pewnego czasu nad naszą krainą TEA-TRIS TEATRUM wiszą czarne chmury.. Ptaki opadają na ziemię, ryby wyrzucają łuskę na brzeg jezior, szaleńcy z Tiwinot organizują wykłady filozoficzne, a Zakon Głupców rozpoczął święcenia swych wyznawców rdzawą wodą o nazwie intelekt. Szlachetni mężowie, to była zapowiedź kataklizmu! Zaraza spadła na nasz kraj! Spadła i spustoszyła naszą ziemię. Wszyscy mieszkańcy bełkoczą, tracą słuch i pamięć. Komnata to ostatnie miejsce gdzie nie zawitał ten mórrrrr… Pomóżcie…my…zanikamy…

Zapraszamy uczniów i nauczycieli na bezpłatne spektakle edukacyjne z cyklu Gry w Klasy. Pierwsza edycja w sezonie 2007/2008 pt. Gry w klasy-Wielka Garderoba, dotycząca początków teatru sięgających czasów antycznych, spotkała się z dużym zainteresowaniem szkół naszego regionu. Spektakl zyskał sympatię młodych widzów i został wysoko oceniony za swoje walory artystyczno-edukacyjne. Zaprezentowaliśmy 70 przedstawień w których uczestniczyło ponad 6.000 uczniów z 71 placówek i instytucji całego województwa podlaskiego.

Od listopada 2008 r. zapraszamy uczniów klas 4-6 na drugą odsłonę pt. Gry w Klasy-Komnata Cieni. Wespazjan Kroch i Maurycy von Schafott wędrują ku Wielkiej Garderobie. Po antycznych perypetiach wpadają tym razem w mroki średniowiecza. Teatr niszczy zaraza, tajemniczy wirus V-Ś. Bohaterowie muszą odnaleźć właściwą receptę i sporządzić magiczne antidotum. Kogo spotkają na swej drodze nasi wędrowcy? Co musza zrobić, by odkryć tajemnice średniowiecznego teatru i uratować go przed ostateczna zagładą? Zobaczcie, co skrywa… Komnata Cieni.

 

Premiera: 03 listopada 2008
Reżyser: Jacek Malinowski