Bajkowe_Poranki_Teatr_Dramatyczny_w_Bialymstoku_11

Bajkowe Poranki

Od jesieni 2006 roku Teatr przy współpracy z Pijalnią Czekolady E. Wedel 1851 w Białymstoku organizuje niedzielne Bajkowe Poranki dla najmłodszych. To cykl spotkań z literaturą, podczas których aktorzy Teatru, od października do czerwca, czytają dzieciom najpiękniejsze bajki i baśnie. Spotkania te urozmaicone są zajęciami plastycznymi, grami, zabawami ruchowymi.

 

Patronem „Bajkowych Poranków” jest portal MiastoDzieci.pl

Termin: każda niedziela, godz. 10.30

Adres: Pijalnia Czekolady E.Wedel 1851, Rynek Kościuszki 17, Białystok

Wstęp wolny.

 

Fot. Bernard Bania

 

 

Kolejne odsłony projektu Bajkowe Poranki

Bajkowe Poranki w marcu

„Bajkowe Poranki” powracają do Pijalni Czekolady E.Wedel. W najbliższą niedzielę, 26 marca, fragmenty książki „Franklin i teatrzyk szkolny” Paulette Bourgeois i Brendy Clark przeczytają aktorzy Teatru Dramatycznego: Marek Tyszkiewicz i Krzysztof Ławniczak

BAJKOWE PORANKI W MAJU

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkania z ciepłymi, mądrymi książkami dla Małych i Dużych. Przeczytamy Wam ponadczasowe historie pełne czarów, które zdarzają się na co dzień wokół nas.

Bajkowe Poranki w kwietniu

W wiosenne niedzielne przedpołudnia przywita Was Mikołajek – przesympatyczny bohater, znany niemal wszystkim dużym i małym czytelnikom na całym świecie.

Bajkowe poranki w lutym

W lutym spotkamy się ze żółwiem Franklinem – znanym i lubianym bohaterem serii książek dla dzieci.

Bajkowe poranki w listopadzie

W listopadzie spotkamy się z bohaterami książek Grzegorza Kasdepke: Bodziem i Pulpetem, Mają i Filipem, Panią Miłką, przedszkolakami i Detektywem Pozytywką.

Bajkowe Poranki w marcu

Zapraszamy na kolejne Bajkowe Poranki. W marcu czytamy opowiadania Melanii Kapelusz „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”.

Bajkowe Poranki w styczniu

W każdą niedzielę stycznia o 10:30 aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku czytają maluchom i ich rodzicom urocze opowieści.

Bajkowe Poranki w grudniu

W grudniu zapraszamy na Bajkowe Poranki Dookoła Świata. W kolejne niedziele grudnia, o 10:30, aktorzy czytać będą maluchom i ich rodzicom fascynujące baśnie z różnych stron świata. Pijalnię odwiedzą także goście specjalni, którzy opowiedzą o zwyczajach świątecznych w Chinach i Hiszpanii.

Bajkowe Poranki w listopadzie

Zapraszamy na kolejną odsłonę Bajkowych Poranków. W listopadzie aktorzy przeczytają dzieciom „Opowiadania z piaskownicy” Renaty Piątkowskiej.

Bajkowe Poranki w październiku

Bajkowe Poranki wracają po wakacyjnej przerwie! Aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku zapraszają dzieci i rodziców na kolejne spotkania z dobrą, ciekawą książką.

Bajkowe Poranki w maju

W maju zapraszamy na czytania książki Grzegorza Kasdepke pt. „Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”.

Bajkowe poranki w marcu

W każdą niedzielę o godz. 10:30 aktorzy naszego czytają maluchom i ich rodzicom najpiękniejsze i najbardziej wartościowe baśnie i opowieści.

Bajkowe Poranki w lutym

Pomysł na zimowe lutowe niedziele? Rodzinne „Bajkowe Porankii” w Pijalni Czekolady E.Wedel!

Bajkowe Poranki w styczniu

Zapraszamy na pierwsze w tym roku Bajkowe Poranki. W styczniu czytamy książki Wydawnictwa Niebieska Mrówka.

Bajkowe Poranki w czerwcu

Zapraszamy na ostatnie Bajkowe Poranki przed wakacjami! Naszym młodym czytelnikom życzymy wielu fantastycznych letnich przygód.

Bajkowe Poranki w maju

Mama. Jedno z najważniejszych słów na świecie. Dlatego Bajkowe Poranki świętują Dzień Matki nie tylko 26 maja, ale przez cały miesiąc!

Bajkowe Poranki w kwietniu

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bajkowych Poranków”. W kwietniu zapraszamy na spotkanie z bohaterami książki „Zawodowcy” Pawła Beręsewicza.

Bajkowe Poranki w marcu

Zapraszamy na Bajkowe Poranki. W marcu aktorzy naszego Teatru czytać będą maluchom i ich rodzicom książki mądre, ciepłe, a przede wszystkim z powagą traktujące dziecko i jego mały świat. Partnerem marcowych Poranków jest Wydawnictwo EneDueRabe.

Bajkowe Poranki w lutym

Przed nami kolejny miesiąc z Bajkowymi Porankami. W każdą niedzielę, o godz. 10.30 zapraszamy najmłodszych do Pijalni Czekolady E.Wedel.