Jakub Orłowski

Kompozytor, sound designer, realizator, gitarzysta. Stworzył muzykę do spektakli: “Ulica” w reż. Iwo Vedrala w Teatrze Nowym w Słupsku (2016), “Złoty Smok” w reż. Iwo Vedrala – Teatrze im. Jaracza w Olsztynie (2015), “Wyspa Marivaux” w reż. Iwo Vedrala w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (2014), “Alicja” w reż. Pawła Miśkiewicza w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (2008), “Hamlet” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej w Teatrze Horzycy w Toruniu (2008), “Łup” w reż. Iwo Vedrala w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (2009), “Nienasycenie” w reż. Tomasza Hynka w Teatrze Studio w Warszawie (2010) oraz ”Mistrz i Małgorzata” w reż. Michała Konarskiego w Teatrze Rampa w Warszawie (2012).

Na swoim koncie ma także współpracę z Grupą Twożywo (2008- 2011), jest autorem muzyki do wystawy „Cioran” dla Galerii Atlas Sztuki w Łodzi, muzyki i dźwięku do animacji: „Kapitan Europa” oraz “Marsz”, a także muzyki do animacji “Bezpieczeństwo semantyczne”. Współpracował ze Studiem Marka Serafińskiego, gdzie stworzył muzykę do animacji: „Wujek” (reż. Maciek Sznabel), „Brzytwa” (reż. Grzegorz Koncewicz), „Kryminał” (reż. Marcin Jażyński).

Autor muzyki i dźwięków do spotów z okazji 65-lecia wybuchu Powstania Warszawskiego dla Muzeum Powstania Warszawskiego, muzyki do animacji “Stan Skupienia” dla Studia Filmowego Indeks (projekt „Filmoteka Szkolna”) oraz udźwiękowienia filmu Quay Brothers „Inwentorium śladów”.