Bartholomäus Martin Kleppek

Scenograf, aktor. W 1997 roku założył i prowadził Teatr der Würfelbühne, gdzie pracował jako aktor, reżyser i scenograf. W latach 2002-2006 studiował na Akademii Muzyki i Teatru w Hanowerze oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Już w trakcie studiów stworzył scenografię i kostiumy do wielu przedstawień. Po ukończeniu studiów pracował jako aktor w teatrach państwowych w Brunszwiku i Mainz.

Stworzył scenografię i kostiumy m.in. do spektakli: „Jak się wam podoba” w reżyserii Christiana Leonarda w berlińskim Shakespeare Company,„Życie w pytaniach i wykrzyknikach“ w reżyserii Ulriki Arnold „Szatańskie wersety” w reżyserii Ihsana Othmanna w Państwowym Teatrze w Wiesbaden oraz „Hamlet” w reżyserii Jana Klaty w Schauspielhaus Bochum. Z Janem Klatą współpracował także przy okazji wielu niemieckojęzycznych produkcji m.in. w Państwowym Teatrze w Dreźnie. Jest twórcą scenografii do filmu „Endlig” Alexa Schaada – laureata studenckiego Oscara.

Wspólnie z reżyserem Jackiem Jabrzykiem stworzyli: „W stanie zagrożenia” oraz „Wroga ludu” w Teatrze Stefana Jaracza w Olsztynie, „Bunię” w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie oraz „Rewizora” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.