Teatralna niedziela – warsztaty familinje

Teatralna niedziela – warsztaty familinje

Zapraszamy do udziału w warsztatach dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich opiekunów. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w ćwiczeniach i zabawach teatralnych.

Mogą również przygotować papierowy kostium lub przeobrazić się w bajkowa postać.

Zapraszamy podczas Dnia Otwartego, o godz. 10.00 i 12.00.
Warsztaty potrwają ok 1,5 godziny.
Miejsce: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, ul. Elektryczna 12, scena foyer
Wstęp wolny

Realizatorzy warsztatów:

Emilia Łucja Radkiewicz
Absolwentka UMK, obecnie szkoli się w kierunku charakteryzacji filmowej i teatralnej. Osoba o szerokich zainteresowaniach i horyzontach. Dusza artystyczna. Miłośniczka sztuki zwanej filmem, teatrem operą i tańcem, dobrą książką także nie pogardzi. Nie może żyć bez muzyki. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi a wręcz lubi podejmować nowe wyzwania, inwestować w siebie i rozwijać swoje umiejętności. Z natury osoba pozytywna, komunikatywna, energiczna i kreatywna, uczulona na rutynę. Fanka dobrego jedzenia, tańca, sportu, podróży.

Marta Bartoszuk
Studentka kulturoznawstwa. Absolwentka studium aktorskiego. Uczestniczka wielu warsztatów teatralnych. Przez 3 lata uczestniczyła w zajęciach tanecznych Szkoły Estradowej im. Anny German. Trzykrotnie była członkiem jury w konkursie recytatorskim „Między dawnymi i młodszymi laty”. Współtwórczyni projektu „Gra uniwersytecka”. Prowadząca warsztaty dla grupy teatralnej ‘Na skraju’, której była także członkiem. Współpracuje przy wielu imprezach kulturalnych m.in. Inny Wymiar/Wschód kultury, ŻubrOFFka czy Dni Sztuki Współczesnej. Współorganizatorka Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2014. Uwielbia podróże i słodycze. Na co dzień zajmuje się animacją kultury.

Joanna Stankiewicz
Studentka studiów magisterskich na kierunku zarządzanie. Kreatywna, energiczna. Pełna zapału do pracy. W głowie ma zawsze tysiąc pomysłów. Odważnie wyznacza nowe cele, czego skutkiem jest ich konsekwentna realizacja. Zazwyczaj prowadzi kilka projektów jednocześnie i doskonale się w tym odnajduje, a jej kalendarz zapełniony jest planami na kilka najbliższych miesięcy. Jednak największą wartością i siłą, która mobilizuje ją do działania jest dla niej najbliższa rodzina i niezastąpieni przyjaciele.

Gabiela Sejbuk
Uczennica klasy maturalnej w I Liceum Ogólnokształcącym. Po liceum zamierza studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Od najmłodszych lat interesuje się malarstwem. W chwilach wolnych od nauki maluje lub czyta książki. Interesuje się muzyką, modą, teatrem i plastyką. Lubi słuchać muzyki, jeździć na deskorolce, a latem łowić ryby oraz podróżować. W przyszłości chciałaby zwiedzić jeszcze kilka pięknych miejsc na świecie, a później zamieszkać w Anglii. Nie potrafiłaby wyobrazić sobie swojego świata bez muzyki, przyjaciół i dobrego jedzenia W życiu trzyma się zasady „there is nothing more truly artistic than to love people.”

Monika Justyna Roman
Absolwentka białostockiej polonistyki i Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Podczas studiów aktywnie uczestniczyła w życiu uniwersyteckim angażując się w działania podejmowane przez Koło Naukowe Polonistów i biorąc udział w konferencjach naukowych. W 2012 była stypendystką Ministra Edukacji Narodowej. Przez kilka lat współpracowała z Dziennikiem Teatralnym jako recenzentka, publikowała również w czasopiśmie o tematyce teatralnej pt. Nietakt!. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury m.in. Galerią Arsenał podczas wystawy Podróż na Wschód, była wolontariuszką podczas festiwalu Lalka też Człowiek, uczestniczyła w programie Staże w Instytucjach Kultury, podczas którego odbywała staż w Instytucie Teatralnym.